Country-night med Bettan & Dag Erik Oksvold

Om arrangementet

Bettan og Dag Erik er den nye duoen på Countryens stjernehimmel her til lands, og nå skal de gi ut musikk og ut på turne! Kulturhuset Kuben tar i mot dem 14. mars. Det blir en kveld for minnebøkene!

Country-night med Bettan & Dag Erik Oksvold

Bettan (Elisabeth Andreassen) er en av Norges mest folkekjære artister og kan skimte med bla. flere deltakelser i Eurovision, hvor hun sammen med Hanne Krogh i Bobbysocks vant i 1985. Bettan har vært i Nashville flere ganger hvor hun har spilt inn musikk og jobbet med de beste i bransjen. Hun har totalt gitt ut 5 countryplater og er en av Norges beste countrysangere. 

Countryartisten Dag Erik Oksvold gjorde seg sterkt bemerket i forrige sesongs “The Voice”, hvor han endte på en delt 5-plass. Dag Erik har ligget på flere single-lister i USA med sin debutsingel “Love You More” som kom ut i 2021. Dag Erik hadde i år et samarbeid med Anne Fagermo hvor de imponerte de utenlandske fagjuryene i Melodi Grand Prix- finalen med sin egenskrevne låt “Judge Tenderly Of Me”, som til slutt havnet på en hederlig 5. plass.

Bettan & Dag Erik skal i mars ute på turne hvor de skal spille sine egne countrylåter og vel utvalgte coverlåter som står de nær. Dette blir en konsert med gåsehudfaktor og ikke minst en god dose humor og glimt i øyet. Kom og opplev disse fantastiske artistene sammen med sine fantastiske musikere, dette er en kveld du ikke vil gå glipp av.